Nabór uzupełniający w Dobrzelowie

16 maja rusza nabór uzupełniający wniosków o zawarcie umowy najmu lokali mieszkalnych, które powstaną w Dobrzelowie, w ramach inwestycji realizowanej przez SIM Łódzkie Sp. z o.o. Nabór wniosków potrwa do 12 lipca br. ‼️
 
W Dobrzelowie powstaną trzy nieduże budynki 🏘 wielorodzinne, jednoklatkowe, trzykondygnacyjne. Łącznie będzie to 60 lokali mieszkalnych o powierzchni od 34,30 m2 do 67,53 m2.
 
W pierwszym etapie powstanie 20 lokali mieszkalnych 1-, 2-, 3- pokojowych o powierzchni od 34,30 m2 do 67,53 m2. Lokale zostaną wykończone „pod klucz”, tj. w pokojach panele podłogowe, w łazience płytki ceramiczne i gres, kuchnia wyposażona w zlewozmywak i kuchnia  z piekarnikiem, w łazienkach armatura sanitarna (brodzik z natryskiem lub wanna, umywalka z szafką pod umywalką, miska WC), ściany i sufity malowane farbą, każde mieszkanie będzie posiadało klimatyzację.
 
Osoby, które chcą zamieszkać w budynkach wielorodzinnych SIM w Dobrzelowie nie mogą posiadać tytułu prawnego do żadnego lokalu mieszkalnego. Decydujące będzie także kryterium dochodowe. Szczegóły oraz progi dochodowe można znaleźć w karcie informacyjnej poniżej.
 
Informacje o naborze znajdą także Państwo na stronie UG Bełchatów <link>
 

Dokumenty które należy złożyć w UG Bełchatów

Dodatkowe dokumenty tj. kryteria opis inwestycji itp.

Informacje Dodatkowe 

  • Czynsz za wynajem mieszkania będzie ustalony przed zawarciem umowy najmu. Stawka za 1m2 powierzchni użytkowej nie będzie przekraczała, w skali roku, 4% wartości odtworzeniowej lokalu, obliczonej zgodnie z ustawą z dnia 21 czerwca 2001r. o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego, z zastrzeżeniem art. 7c ust. 4 ustawy o finansowym wsparciu niektórych przedsięwzięć mieszkaniowych, czyli około 18,76 zł za 1m2.
  • Najemcy mieszkań partycypować będą w kosztach budowy lokalu mieszkalnego. Wysokość partycypacji ustalana będzie na podstawie art. 29a ustawy z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa. Dla inwestycji w Dobrzelowie wysokość partycypacji jest szacowana na poziomie około 3 201,68 zł za 1m2 pow. użytkowej. Po zakończeniu najmu i opróżnieniu lokalu mieszkalnego, kwota partycypacji podlega zwrotowi najemcy nie później niż w terminie 12 miesięcy od dnia opróżnienia lokalu. Wysokość zwracanej kwoty jest przeliczana zgodnie z art. 29a ust. 3 ustawy z dnia 26 października 1995 r. o społecznych formach rozwoju mieszkalnictwa.
  • Najemca zobowiązany będzie również dokonać wpłaty kaucji zabezpieczającej pokrycie należności z tytułu najmu lokalu w wysokości 12- krotności miesięcznego czynszu. Po rozwiązaniu umowy najmu zwaloryzowana kaucja podlega zwrotowi w ciągu miesiąca od dnia zdania lokalu.

Dla wszystkich mieszkań zostały wykonane wizualizacje które można zobaczyć po kliknięciu w dane mieszkanie.