Mieszkania SIM przy Sienkiewicza. Nabór uzupełniający

Bełchatowianie, którzy szukają własnego „M” mają jeszcze szansę zamieszkać w bloku przy ul. Sienkiewicza/Podmiejskiej. To inwestycja realizowana przez SIM Łódzkie przy udziale miasta. Nabór uzupełniający rusza 30 października i potrwa do 24 listopada.

Wolnych jest jeszcze jedenaście mieszkań. Ich metraże są różne, wahają się od 26,94 mkw do 61,06 mkw. Wszystkie inwestor wykończy „pod klucz”. To znaczy w pokojach inwestor położy panele podłogowe, w łazience będzie gres i terakota. Kuchnia wyposażona zostanie w zlewozmywak i kuchenkę gazową, zaś łazienka w armaturę sanitarną. Ściany pomalowane będą na biało

Jakie warunki trzeba spełniać?

Warunkiem, aby otrzymać mieszkanie jest spełnienie kryteriów, a także wpłacenie partycypacji. Różni się ona w zależności od metrażu lokalu. Co ważne, lokatorom, którzy w ramach umowy partycypacji pokryją co najmniej 20 proc. kosztów budowy lokalu, SIM-y zapewnią możliwość dojścia do własności po ok. 15 – 20 latach.

Wnioskodawca, ale też osoby, które będą przez niego zgłoszone do wspólnego zamieszkania w bloku SIM przy Sienkiewicz m.in. nie mogą posiadać tytułu prawnego do innego lokalu znajdującego się w Bełchatowie. Są też progi dochodowe. Po pierwsze przyszły najemca musi posiadać zdolność czynszową, a dochód gospodarstwa domowego nie może przekraczać określonej kwoty. Wszystkie kryteria urzędnicy szczegółowo opisali w „ogłoszeniu”, które można znaleźć w załączniku poniżej. Informacji udzielają również pracownicy Wydziału Spraw Lokalowych Urzędu Miasta Bełchatowa pod numerem tel. 44 733 51 06 (ul. Kościuszki 1, pokój nr 106).

Nabór uzupełniający rozpocznie się w poniedziałek 30 października i potrwa do piątku 24 listopada. Wszystkie potrzebne dokumenty należy składać w Urzędzie Miasta Bełchatowa (ul. Kościuszki 1, Wydział Spraw Lokalowych pokój 106).

Blok SIM przy Sienkiewicza pnie się w górę

Blok SIM przy Sienkiewicza/Podmiejskiej będzie trzykondygnacyjny (parter + dwa piętra). W sumie powstanie w nim 16 mieszkań: kawalerki, mieszkania 2, 3 i 4 pokojowe. Ich metraż będzie się wahać od 27 do 67 m2. Blok będzie jednoklatkowy, posiadać będzie także podpiwniczenie z komórkami lokatorskimi dla każdego mieszkania.

Budowa bloku w ramach Społecznych Inicjatyw Mieszkaniowych powinna zakończyć się w drugiej połowie 2024 roku. Jej koszt to prawie 5,5 mln zł. Trzeba przypomnieć, że dla miasta to inwestycja praktycznie bezkosztowa. Miasto wniosło w inwestycję swoją działkę, przekazało także projekt bloku. Reszta jest finansowana w ramach spółki SIM i Banku Gospodarstwa Krajowego.